Microsoft rammeverk
Digitroll nettbutikken er bygget på Microsofts sikre .NET- rammeverk.
Live- prisoppslag mot BC
Dine kunder er sikret riktige priser i nettbutikken med sanntids- prisoppslag direkte inn mot BC.
Åpen kildekode og fleksibel
Den BC- integrerte nettbutikken er åpen kildekode og svært fleksibel.
Digitroll har levert nettbutikker med Navision, Dynamics NAV og nå BC- integrasjon i over 24 år. Til kunder som selger gardiner, ryggsekker, motordeler, kulelagre, borremaskiner, dører, butikkinnredning, sko, osv. Vi kan takle alle utfordringer din virksomhet har og som dere ønsker å utnytte.
BC- nettbutikken benytter sanntids- prisopppslag direkte mot BC som sikkerhet for riktige priser. Gjør at dine kunder alltid er trygg på nettbutikken.
Styre 90% av nettbutikken fra BC?
Med full integrasjon mot BC- slipper du dobbeltarbeid. Vår anbefaling er at du beriker varedataene allerede ved innleggelse i BC.
Standard eller skreddersøm
BC- nettbutikken kan leveres som standard eller den kan tilpasses alle ønsker og behov for design- og funksjonalitet.
Med over 24 års erfaring har vi i Digitroll utviklet nettbutikker som sømløst integreres med Navision, Dynamics NAV, og nå Business Central. Vår løsning gir deg en effektiv og fleksibel integrasjon som optimaliserer arbeidsflyten mellom nettbutikken og ERP- systemet ditt.
Videoen til høyre viser et tidligere webinar som forklarer tanken bak integrasjonen og de mange mulighetene som finnes i vår standardløsning for nettbutikk integrert med Business Central.
Vi samarbeider med alle Business Central-partnere for å sikre at integrasjonen tilpasses dine behov. Ta kontakt med oss på telefon 55273040 eller 900 78 050 for mer informasjon om hvordan vi kan hjelpe din bedrift med en BC-integrert nettbutikk!
En nettbutikk integrert med Business Central, kombinert med DigiTiles PageBilder, gir deg markedets mest effektive verktøy for digital vekst og bedre kundeservice. Integrasjonen sikrer at vare- og kundedata alltid er oppdatert direkte fra Business Central, noe som eliminerer feil og gjør nettbutikken din til en løsning uten hindringer.
Med DigiTiles har du full kontroll over både utseende og funksjonalitet. Den intuitive "dra og slipp"-funksjonen gjør det enkelt å bygge og tilpasse forsiden, kampanjesider og informasjonssider – helt uten behov for utviklerhjelp. Dette sparer tid og lar deg skape innhold som engasjerer kundene raskt og effektivt.
Med denne kombinasjonen får du en fleksibel og brukervennlig plattform som er skreddersydd for å møte både dagens og morgendagens behov – perfekt for å utvide markedet og gi kundene den beste opplevelsen!
Eksempler på hva som synkroniseres mellom nettbutikk og din Business Central - installasjon
Overføre kundedata (kunder) fra BC til nettbutikken
Alle tilknyttede kundedata håndteres i integrasjonen.
All kontaktinfo/kontaktdata/ kontakter- og alle priser/rabattsystemer knyttet mot kunden.
Ingen begrensinger i forhold til hvilke rabatter kunden har bygget i sitt system.
Priser (rabatter) knyttet opp mot en kunde eller kundegruppe håndteres med live- prisoppslag direkte mot BC.
Veil pris/ salgspris synkes fra BC til nettbutikken.
Overføre kontraktspriser (B2B) til nettbutikken?
Nettbutikken benytter teknologi som muliggjør sanntids- prisoppslag direkte mot BC (og NAV hvis du fortsatt bruker det).
Det betyr at B2B- kundene dine alltid vil ha riktige priser i sin nettbutikk etter pålogging. B2C- kunder benytter ikke sanntids- prisoppslag.
Lagerbeholdning overføres med definerte (avtalte) intervaller. Hvert minutt? Hver time etc.
Overføre felt fra varekortet i Business Central
Alle standard felter på varekortet (artikler) overføres.
Custom felt kan også overføres i standard integrasjonen.
Hvis du har lagt inn fraktbetingelser for en kunde så håndteres dette i integrasjonen (vises i nettbutikken).
Betalingsbetingelser pr. kunde
Integrasjonen håndterer betalingsbetingelser pr. kunde.
Støtte for å hente custom felter, matriser og tabeller fra BC til nettbutikk
Overføre historikk/ordre- og fakturadata til nettbutikken
En utvidelse for B2B- nettbutikker. "Min side"- funksjon hvor kunden etter pålogging har full oversikt over alle tidligere fakturaer, også de som ikke er blitt gjort gjennom nettbutikken.
Kundereskontro - la dine faste kunder ha full oversikt over hvor mye de skylder
Integrasjonen mot Business Central henter også kundens reskontro. En detaljert liste over utestående (forfalte og ikke forfalte) fakturaer.
Da kan kunden selv online 24/7 på Min side ha full oversikt over sine data hos deg som leverandør.
Vi har utviklet modul for forhåndsordre. Hvis du selger sesongbaserte produkter og dine kunder ønsker å legge igjen store forhåndsordre har vi utviklet funksjonalitet som ivaretar prisproblematikk m.m.
Kan leveres med funksjon for Plankjøp.
Re- bestille en tidligere faktura
Nettbutikken integrert med Business Central kan utvides med mulighet for å re- bestille tidligere fakturaer gjennom "Min side".
Re- bestille tidligere faktura→
Noen eksempler på B2B- og B2C- nettbutikker